3/19/15 5:50 PM

Międzynarodowy NAKI CUP już w sobotę

VfO Offenburger - zwycięzca NAKI CUP 2014
VfO Offenburger - zwycięzca NAKI CUP 2014

Zapraszamy na piłkarskie emocje rocznika 2001

W najbliższą sobotę stratuje cykl Międzynarodowych Turniejów NAKI CUP 2015. W roku ubiegłym wzięło w nich udział 148 drużyn z całej Polski i Europy, czyli na boiskach pojawiło się  aż  2300 zawodników w wieku od 9 do 14 lat. Gościły na naszej imprezie zespoły z Włoch: Audace Cerignola (Włochy), Perugia (Włochy), Laudeac (Francja), Vfo Offenburger (Niemcy), VfL Oldenburg (Niemcy), Baltica Kaliningrad (Rosja), Podszytnik Łuck (Ukraina), AC Alitus (Litwa) czy Żaligirys Wilno (Litwa) oraz zespoły z polskiej ekstraklasy Legia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz, Lechia  Gdańsk czy Jagiellonia Białystok i wiele, wiele innych.

   W sobotę od godziny 9.30 na boisku przy ul. Żytniej (Dajtki) rywalizację w NAKI CUP 2015 rozpoczną młodzi piłkarze urodzeni w roku 2001. Rozgrywki finałowe przewidziane są na godzinę 15.30, a zakończenie piłkarskich zmagań na godzinę 18.00.  W turnieju wystapi osiem ekip podzielonych na dwie grupy. W grupie A zagrają: Baltica Kaliningrad (Rosja), Talent Białystok, Dolcan Ząbki oraz NAKI Olsztyn, natomiast w grupie B zaprezentują swoje umiejętności: VfO Offenburger (Niemcy – zwycięzca NAKi CUP 2014 rocznik 2001), MOSP Białystok, Olimpia Elbląg i AS Pomorze Gdańsk. Pobierz harmonogram meczy kliknij tu oraz listę zawodników (dotyczy wyłącznie trenerów drużyn) kliknij tu. Niżej bliżej przedstawiamy uczestników NAKI CUP 2015:

VfO Offenburger  (Niemcy)– Zwycięzca NAKI CUP 2014 rocznik 2001. W finale pokonał faworyzowaną Lechię Gdańsk 1-0. Klub z Offenburga jest partnerem SC Freiburg z niemieckiej I Bundesligi. VfO Uczestniczył w również w XV edycji podczas , której dotarł aż do finału, który niestety ze względu na bardzo zła pogodę (burza) oraz godzinę odlotu samolotem niemieckiej drużyny się nie odbył. Typ: finał

Baltica Kaliningrad (Rosja) –  Bardzo silny i mocny zespół, który bez problemu powinien dotrzeć do finału. Rosjanie już raz w roku 2007 wygrali NAKI CUP. Typ: finał

MOSP Białystok –Solidny i dobrze zorganizowany zespół prezentujący techniczny styl gry. Drużynę poznaliśmy na turniejach halowych w Szczytnie, gdzie dwukrotnie spotykaliśmy się w finale. Dwukrotnie lepsi okazywali zawodnicy z Białegostoku. Typ: ½ finału

AS Pomorze – zespół nawiązujący wyrównana walkę z najlepszymi trójmiejskimi zespołami: Lechią Gdańsk, Arką Gdynia i Gedania Gdańsk. Drużynę z Gdańska poznaliśmy na turnieju Gedanii w roku 2015, gdzie zdobyli pierwsze miejsce w rozgrywkach. TYP: ½ finału

Olimpia Elbląg- drużyny z Elblaga są zawsze niebezpieczne i groźne. Jeszcze dwa lata temu Olimpia prezentowały zbliżony poziom sportowy do NAKI, jednak od dwóch lat nasze ścieżki turniejowe się nie krzyżowały i jesteśmy bardzo ciekawi postawy młodych piłkarzy z Elbląga. Typ: ?

Dolcan Ząbki – Warszawski zespół będzie na pewno dużą niewiadomą na naszym turnieju. Trenerem drużyny jest znany I ligowy piłkarz Maciej Demich, słyszeliśmy, że druzyna robi duże postępy, ale czy na tyle duże , żeby zaistnieć na NAKI CUP ? Zobaczymy. Typ: ?

Talent Białystok- W ubiegłej edycji NAKI CUP 2014 zajął miejsca 7-14. Zespół nie powinien dojść do finału  ale na pewno stać Talent na niespodziankę w pojedynczym meczu.TyP; ?

Naki – Gospodarz turnieju. Postaramy się być gościnni i nie wygrać turnieju (: A tak poważnie traktujemy NAKI CUP  jako możliwość konfrontacji z drużynami spoza regionu. Będzie to dla nas dobra lekcja futbolu.