W dniach 9-13.06.2016r drużyna NAKI Olsztyn rocznik 2003 dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego i jego współpracy z Departamentem Cotes d’ Armor mogła uczestniczyć w fantastycznym turnieju piłkarskim rozgrywanym we francuskim Loudeac. W turnieju wzięło udział 128 drużyn podzielonych na 16 grup. Pierwsze cztery awansowały do finału A, a pozostały grały w finale B. Turniej finałowy oglądało 4 000 kibiców. Podczas imprezy było mnóstwo atrakcji: skoki spadachroniarzy, pokazy freestalu, występy zespołów muzycznych oraz orkietsr, stoiska z żywnością i napojami. Turniej oglądali zawodnicy Paris Saint Germain co było wielką atrakcją imprezy itp. Oprócz zmagań sportowych  zawodnicy Naki mogli poznać region Cotes d’Armor wyjeżdżając na wycieczkę krajoznawczą.W wycieczce uczestniczyli również zawodnicy i rodzice francuscy, przez co proces integracji pomiędzy stronami zdecydowanie wzrastał

Zespół NAKI na uczestniczących 128 drużyn awansował do fazy pucharowej i  ostatecznie   uplasował się w przedziele miejsc 32-64.Taki rezultat sportowy był zaplanowany przed wyjazdem na turniej. Rozgrywki wygrał I ligowy francuski zespół Olimpic Lyon. Drużyna NAKI 6 meczy wygrała, 1 zremisowała i 4 przegrała. Wyniki grupowe: Naki – FC Baud 2-1,Naki-LOSC Loudeac II 2-1, Naki-AS Treve 3-0, Naki-Berven 3-2,Naki-FC ST Malo 4-0, Naki-Loudeac 1-0, Naki-FC Francowille, 0-0, Naki-FC Racding 0-2,Naki-FC DU Lie 0-4., Naki-Bordeaux 0-1, Naki-Montpelier 1-3. Najlepszym zawodnikiem drużyny przez strone francuska został wybrany Bartosz Assmann, który strzelił dla zespołu NAKI 2 gole.