4/13/19 4:48 PM

Piłkarz NAKI Olsztyn idzie ścieżką Krzysztofa Piątka do serie A !!!

Piłkarz NAKI Olsztyn idzie ścieżką Krzysztofa Piątka do serie A !!!

Zielo w CFC Genoa - śladami Krzysztofa Piątk

Piłkarskie obozy NAKI LATO 2019 kliknij tu

Kacper Zielski 17 letni piłkarz NAKI Olsztyn otrzymał oficjalne  zaproszenie do włoskiej Genoy, w której swoją włoską przygodę zaczynał Krzysztof Piątek ! W jej barwach zagra w następnym tygodniu przeciwko Juventusowi  i Torino ! Włosi obserwowali Kacpra w jednym z meczy CLJ 17. Kacper ma na swoim koncie dwa  oficjalne występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Zaproszenie jest dużym wyróżnieniem dla naszego klubu i zachętą do ciężkiej pracy dla innych utalentowanych piłkarzy Naki, których w naszych drużynach nie brakuje. W przeszłości wielu wychowanków NAKI Olsztyn trafiało do znanych klubów w Polsce i Europie. Najbardziej znanym jest oczywiście Adrian Mierzejewski wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik Euro 2010 oraz uczestnik Ligi Mistrzów w której w barwach Trabzonsporu (Turcja) grał między innymi przeciwko  słynnemu Interowi Mediolan, jeszcze do niedawna jego przejście do Turcji było najdroższym transferem polskiego zawodnika do ligi zagranicznej. Oprócz Adriana na uwagę zasługuje również bramkarz Filip Kurto (Feyenord Rotterdam – Holandia, wielokrotny reprezentant Polski) oraz wielu innych piłkarzy, którzy trafili do polskiej ekstraklasy: Arkadiusz Czarnecki (Lech Poznań – uczestnik Ligi Europy), Łukasz Jegliński (Wisła Płock), Kamil Ryłka (Legia Warszawa), czy w ostatnim roku Filip Dymerski (Lechia Gdańsk – Reprezentant Polski U-17) i Jakub Kapuściński (Lechia Gdańsk – Reprezentant Polski) czy Kacper Żarejko (Jagiellonia Białystok). Nie dużo brakowało, żeby nasi zawodnicy zakotwiczyli na stałe w znanych europejskich klubach.  W sierpniu ubiegłego roku w Bayernie Monachium przebywał niezwykle  uzdolniony nasz piłkarz Łukasz Rytelewski, rok wcześniej w angielskim Sunderlandzie i Fulham SC sprawdzany był Piotr Dominik.

   Nasz klub  mimo kilku sukcesów na arenie ogólnopolskiej (brązowy Medal Mistrzostw Polski juniorów, Brązowy Medal Puchar Wielgusa) nie jest nastawiony na zdobywanie spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej, gdyż zdajemy sobie sprawę, że nie mamy szans w rywalizacji z bogatymi klubami z ekstraklasy, które pozyskują najlepszych młodych piłkarzy z całej Polski również  często z naszego klubu… (:  Priorytetem Naki Olsztyn nie również zdobywanie tytułów mistrzostw województwa, których zdobyliśmy w historii klubu co najmniej kilkanaście. Nie przejmujemy się, także porażkami oraz wynikami na boisku jeśli są czasami nawet bardzo niekorzystne. Nasze drużyny zazwyczaj z zasady rywalizują z przeciwnikami o rok lub dwa lata  starszymi. Odnośnie podstawowych idei szkoleniowych jesteśmy przeciwni tak popularnemu teraz w Polsce  tzw. zbyt szybkiemu „uzawodowieniu” młodych piłkarzy, czyli szkoleniu bardzo młodych piłkarzy metodami seniorskimi nastawionymi na wynik,  szybkiej i zbyt wczesnej selekcji młodych piłkarzy, która eliminuje z procesu szkolenia młodych piłkarzy, którzy na dzień  dzisiejszy  nie prezentują wysokich umiejętności ale w przyszłości odnoszą zazwyczaj największe sukcesy w piłce nożnej.

      Ideą szkolenia Naki Olsztyn jest wychowanie jednostki, czyli piłkarza, który będzie w stanie zaistnieć na najwyższym szczeblu polskiej, a nawet europejskiej piłki nożnej. Jak na razie system nie zawodzi, w/w piłkarze potwierdzają, że nasze szkolenie przynosi zamierzane przez nas wyniki. Oczywiście najważniejszy dla nas jako trenerów jest aspekt wychowawczy ale to już temat na inną okazję.