8/27/15 5:28 PM

Potrenujemy na zielonej murawie !

Potrenujemy na zielonej murawie !

Nowe trawiaste boisko dla pilkarzy Naki

Wieczne problemy z dostępnością boisk w naszym mieście, a także możliwość korzystania wyłącznie  z boisk ze sztuczną nawierzchnią, które powszechnie wiadomo, że nie są zdrowe spowodowały, że nasz klub postanowił  już od dłuższego czasu poszukać rozwiązań, które zniwelowałyby chociaż w małym stopniu w/w problemy. Dużą motywacją w poszukiwaniu boiska szczególnie z naturalną trawą był fakt, że nasi zawodnicy trenujący ustawicznie na sztucznej trawie, nie potrafili grać na naturalnych boiskach z prawdziwą trawą. Możliwość trenowania na trawiastym boisku sprawi , że pod względem bazy treningowej przejdziemy na wyższy poziom.

Po wielu staraniach udało się! Spotkaliśmy osoby życzliwe, konkretne i otwarte na sport i wspólnymi działaniami sprawiliśmy, że ogólnie znane boisko w pobliskich Klewkach nabrało rumieńców i zazieleniło się sowicie. Szereg zabiegów  pielęgnacyjnych i remontowych sprawiły, że trening na świeżej, zdrowej, zielonej i naturalnej trawie będzie prawdziwą przyjemnością dla naszych piłkarzy. Myślę, że będziemy mieli pod względem jakości naturalnej trawy jedno z lepszych boisk piłkarskich w okolicy.

Boisko w Klewkach oddalone jest od Olsztyna tylko o 6km ! Zawodnicy mieszkający na Jarotach, Pieczewie nie wspominając już o Nagórkach czy Śródmieściu będą mieli zdecydowanie krótsza drogę na trening niż na boisko na Dajtkach. Droga na boisko jest zdecydowanie szybsza (mniej świateł)  w porównaniu  z dostaniem się przez miasto na boisko w Dajtkach. Można tam dojechać tradycyjnie przez ul. Pstrowskiego (os. mazurskie -wylot na Szczytno) lub  skrótem przez ul. Piękna Góra tzw. „poligon” koło Hipermarketu E.Leclerc lub przez ul. Biskupa  Płoskiego (wylot na Bartążek). Na boisko można też dostać się autobusem linii nr 5. Chcąc trafić na boisko należy kierować się w Klewkach w kierunku Klebark Wielki.

  Od 31.08 na nowym boisku  trenować będą starsi piłkarze NAKI (Z00,Z01,Z03,Z04-patrz plan zajęć -pojawi się na naki.pl już jutro). Drużyny Naki 03 i 04 będą również grać tam swoje mecze ligowe.

Boisko funkcjonować będzie dzięki współpracy UKS NAKI z TSiK w Klewkach. Nasz klub dbać będzie o płytę boiska i również wspomoże szkoleniowo TSiK. Za taką możliwość dziękujemy przede wszystkim bardzo Panu Piotrowi Płoskiemu Wójtowi Gminy Purda, dzięki któremu zadbane i zmodernizowane boisko "ożyje" i będzie służyć miejscowym dzieciom i zawodnikom oraz naszym piłkarzom.

Zobacz zdjęcia boiska kliknij tu