05.11.2016 to data wygranej 2 ligi Juniora Młodszego i awansu do 1 ligi. Ale po kolei.

Zatoka Braniewo musiała ten mecz wygrać, to im dawało przewagę jako wygrany bezpośredni mecz. Zaczęli bardzo ofensywnie, 4 zawodnikami z przodu. Ten fakt, a także trudne warunki pogodowe i mokre boisko utrudniło nam wykorzystanie naszego dużego atutu, jakim jest bardzo dobra gra od własnej bramki. Ale mamy też inne atuty, z przodu. Do czasu prowadzenia od 35 minuty, kluczową rolę odegrał Filip Dymerski. Kilka bardzo dobrych odbiorów i interwencji w obronie, a potem asysta do Radka Wiśniewskiego na 1:0. To był ostatni mecz Dymera przed meczami w kadze Polski z Irlandią.  Po przerwie kolejne 2 bramki i zespół Zatoki się posypał. Mimo wszystko to był nasz najgroźniejszy rywal w całej jesieni ligowej, wynik nie oddaje tego co się działo na boisku. Ozdobą meczu bramka Kuby Chojnowskiego z pięty i akcja na 4:0 Konrada Dąbrowskiego z Radkiem Wiśniewskim. Warto odnotować powrót po kontuzji Kacpra Nowickiego w dobrym stylu.

Awans do 1 ligi wojewódzkiej juniorów młodszych (r.2000 i młodsi) stał się faktem. To już piąta wygrana liga wojewódzka tego zespołu w 3,5 roku. Po półrocznej tułaczce na rubieżach warmińsko-mazurskiej piłki nożnej, wracamy na należne nam miejsce. Na wiosnę zagramy z najlepszymi zespołami z naszego regionu w roczniku 2000, czyli w większości przypadków 2 lata starszymi zawodnikami.

ZATOKA BRANIEWO – NAKI OLSZTYN 1:7 (0:1)
Bamki: Wiśniewski x3, Chojnowski, Zielski x2, Dymerski

Zawodnik meczu: Filip Dymerski