„Liga Mistrzów rocznika 2002” to inicjatywa czterech polskich klubów: Arki Gdynia, Lechii Gdańsk, Zawiszy Bydgoszcz i NAKI Olsztyn . Mecze są oczywiście punktowane jednak najważniejszą sprawą w tej sportowej inicjatywie jest możliwość konfrontacji i rywalizacji z drużynami prezentującymi wysoki sportowy poziom. Dla naszego klubu uczestnictwo w takich rozgrywkach jest dużym wyróżnieniem i nobilitacją.

W ubiegłą sobotę w Gdynii na obiektach Arki Gdynia rozegrana została III przedostania kolejka Ligi Mistrzów.Pierwsze spotkanie z faworytem – Lechią Gdańsk. Po bardzo wyrównanym początku, kolejne minuty to wzrost przewagi zespołu Naki. Dwie dobre sytuacje niewykorzystane w końcówce pierwszej połowy – piękne interwencje bramkarza Lechii. Druga połowa to bramki Kuby Kapuścińskiego i Michała Skórskiego, wygrana 2:0.
Drugie spotkanie to mecz z gospodarzem – Arką. Mecz był z pewnością bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę zdobył zespół Naki, po doskonałym strzale z dystansu Jaśka Wojciechowskiego. Dobrego wyniku nie udało się utrzymać do końca meczu. W ostatniej minucie Arka po składnej akcji zdobyła wyrównanie. Remis 1:1.
Ostatnim spotkaniem był mecz z chyba najlepszym zespołem tego dnia Zawiszą Bydgoszcz. Po okresie dużej przewagi Zawiszy na początku meczu  (dobre interwencje Konrada Gotowskiego), to Naki przejęło inicjatywę (dobre sytuacje Kacpra Zielskiego i piękne interwencje bramkarza Zawiszy), udokumentowała to bramką Kuby Chojnowskiego do szatni. W drugiej połowie Zawisza opadła z sił, co zespół Naki wykorzystał i zdobył drugą bramkę (Szymon Nakielski). Wygrana 2:0.

Podsumowując, sukces był możliwy dzięki bardzo wyrównanej ławce rezerwowych. To dobre zmiany zdecydowały, że przez całe spotkania walczyliśmy i graliśmy jak równy z równym. Dużą niespodzianką wartą odnotowania był bardzo dobry debiut w zespole zawodnika rocznik 2003 Nikosia Florczaka.

WYNIKI I TABELA PO 3 KOLEJKACH – kliknij tutaj.