Około 400 osób pojawiło się na Happeningu na boisku Orlik w Olsztynie przy ul. Gdyńskiej. Głównie dzieci i młodzież z NAKI Olsztyn, a także STOMILU oraz PLAYARENY, a także spora grupa rodziców piłkarzy. Walczymy o boisko i chcemy żeby miasto Olsztyn stanęło na wysokości zadania i należycie dbało o tak dużą grupę młodych ludzi i nie pozwoliło, żeby sąd odważył si się zamykać , czy nawet skracać czas funkcjonowania boiska.

Co raz większe problemy  z boiskami do gry w piłkę nożną mamy w Olsztynie. Ponownie od jakiegoś czasu powrócił problem z boiskiem Orlik przy ul. Gdyńskiej. Jeszcze  4 lata temu było to jedno z wielu polskich piaskowo – żużlowych niezwykle dymiących i kurzących się obiektów, ogrodzonych nie za wysokim podziurawionym płotem ze sterczącymi drutami potrafiącymi  wyrządzić krzywdę każdemu biegającemu na boisku dziecku. Piłki przez „pseudo płot” śmigały niczym „pershingi”  do samego wieczora, gdyż tak mocno było eksploatowane. Jednak największym powodzeniem cieszyło się w weekendowe wieczory i noce, kiedy znikali już z horyzontu chętni do ruchu młodzi piłkarze i ich ambitni trenerzy pasjonaci. Wtedy to  na nieoświetlonym  placu pojawiały się podejrzane postacie „opróżniaczy butelek”, agresywnych palaczy tytoniu i nie tylko. Wejście wtedy na ten teren groziło w najlepszym przypadku otrzymaniem „kokosa”w tzw. „beret”, czyli w praktyce wszyscy omijali ten zakątek z daleka. Po weekendzie pracownicy szkoły wraz z korzystającymi z boiska sportowymi aktywistami uwijali się zbierając potłuczone butelki i niedopalone skręty. W tym czasie pobliscy mieszkańcy byli bardzo zadowoleni i w żadnym wypadku nie przyszło im głowy na cokolwiek narzekać.

             Aż pewnego dnia ktoś śmiał zburzyć istniejący naturalny porządek i wybudował we wspomnianym miejscu nowoczesne boisko i wyposażył je w sumiennych  opiekunów, którzy już na stałe przepędzili „pijaczków” i „ciemnych typów”, a teraz  sumiennie pilnują porządku oraz organizują fajne sportowe zajęcia na boisku. SKANDAL,  TO SIĘ MIEŚCI W GŁOWIE !!!

Mamy XXI wiek i to się dzieje naprawdę. Przyjdź 7.03.2016r (poniedziałek) o godz. 17.00 na happening w obronie boiska „Orlik” w obronie młodych sportowców i osób chcących aktywnie spędzać czas. Wspomóż miasto Olsztyn w walce o obronę „Orlika”, gdyż w innym razie być może olsztyński sąd uzna, że trzeba będzie wrócić do przeszłości, czyli dawnej patologii społecznej i uprzątnąć sportowy teren dla dzieci i młodzieży albo ograniczyć czasowo.

  

Happening organizowany jest przez Ligę PLAYARENA, drużynę Stomilu i UKS NAKI. Wszyscy piłkarze NAKI z grup zaawansowanych w tym dniu czyli 7.03.2016r o godz. 17.00 mają trening na boisku „Orlik” przy ul. Gdyńskiej.