Główym celem wyjazdu do warszawskiej dzielnicy Białołęka – gdzie swoją szkółkę ma klub UKS BIAŁE ORŁY – była nauka i poznanie możliwości piłkarskich szkół piłki młodzieżowej z Mazowsza. W turnieju zagrały drużyny: Białe Orły Warszawa, Polonia Warszawa, SMS Łódź, Junak Warszawa, SEMP Warszawa i NAKI Olsztyn.

Po wysokich wygranych w 3 meczach grupowych i półfinale, doszło do dramatycznego meczu w finale z gospodarzami UKS BIAŁE ORŁY. Po kilku pierwszych minutach gry przegrywaliśmy już 2:0 i nic nie zapowiadało końcowego sukcesu. Lecz jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Kacper Paszkowski. W końcówce spotkania trener postawił na kilka ofensywnych zmian w zespole i to zaprocentowało wyrównującą bramką w ostatniej minucie meczu Kacpra Okoniewskiego.

Po regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 2:2. Drużyna gospodarzy pokazała wyższe umiejętności, lecz ogromne zaangażowanie drużyny i przede wszystkim znakomita postawa w bramce Cypriana Hłasko, pozwoliła doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Tam okazaliśmy się odrobinę lepsi i po 6 seriach wynik brzmiał 2:1 !!! Puchar i nagrody za zwycięstwo pojechały do Olsztyna. GALERIA ZDJĘĆ – KLIKNIJ TUTAJ.

Skład i zdobywcy bramek: Kacper Paszkowski – 8 goli, Kacper Chojnowski – 4 gole, Marek Szybanow – 3 gole, Kuba Skalski – 3 gole, Kacper Okoniewski – 2 gole, Maciek Jaworski – 1 gol, Karol Domagalski – 1 gol, Kacper Bera, Miłosz Siudak, Kacper Chabko, Cyprian Hłasko. Trener: Kuba Kacperski.

Wyniki kolejnych spotkań:

NAKI – BIAŁE ORŁY II WARSZAWA 5:0
NAKI – SEMP WARSZAWA 8:0
NAKI – SMS I ŁÓDŹ 4:1

PÓŁFINAŁ: NAKI – SMS II ŁÓDŹ 3:1

FINAŁ: NAKI – UKS BIAŁE ORŁY I WARSZAWA 2:2. Karne 2:1. (Bramki w karnych: Marek Szybanow i Kuba Skalski. 2 obrony Cypriana Hłasko).

PISZĄ O NAS

www.sport.wm.pl
www.wama-sport.pl