Drużyny NAKI I i NAKI II prowadzone przez trenerów Dariusza Sułkowskiego i Cezarego Biskupiaka, wystąpiły w Elblągu w turnieju rocznika 2000, zajmując miejsca I i IV. Zawodnicy trenerów Darka i Czarka zgarnęli również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika turnieju, którym został Igor Mazurek i najlepszego bramkarza – Kacper Lipnicki. Nasz zawodnik (Igor Mazurek) miał wraz z innym zawodnikiem najwięcej strzelonych bramek (8).

Oba nasze zespoły spotkały się już w meczu półfinałowym w którym lepszą drużyną okazała się NAKI I wygrywając 2:0 po bramkach Igora Mazurka. W drugim półfinale spotkały się drużyny Jantaru Pruszcz Gdański z Concordią Elbląg, wynik w ostatnich sekundach meczu rozstrzygnęli na swoją korzyśæ zawodnicy z Pruszcza Gd. wygrywając 1:0.

W meczu o trzecie miejsce zawodnicy NAKI II zagrali z Concordią Elbląg i po bardzo twardym i zaciętym meczu ulegli 0:3, najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami tej drużyny byli Jakub Leszczewicz i Filip Skalski.


W finale spotkały się po raz drugi w tym turnieju drużyny NAKI I i Jantaru Puszcz Gd. W meczu grupowym lepszym zespołem, mimo przewagi NAKI I w grze, okazali się zawodnicy z Pruszcza Gd. wygrywając 2-0. Mecz finałowy był pełen pięknych i szybkich akcji skrzydłami co widaæ było już w 3 minucie meczu. Na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0 dla olsztynian. Zespół NAKI I po przegranym meczu grupowym, wyciągnął wnioski. Mobilizacje trenera Sułkowskiego i Biskupiaka dały szybki efekt w postaci kolejnych akcji i strzelonej bramki. Drużyna NAKI nie zwalniała w grze ofensywnej i dalej dążyła do podwyższenia wyniku. Gdy wydawało się że mecz może się skończyæ wysokim zwycięstwem NAKI, padła bramka na 3:1. Jednak nie było to w stanie zatrzymaæ szybko grających zawodników z Olsztyna, w następnych kilku minutach strzelili kolejna bramkę prowadząc 4:1.

W ostatnich sekundach meczu zawodnicy z Pruszcza Gd. strzelili jeszcze jedną bramkę, ustalając wynik spotkania na 4:2 dla NAKI I. W meczu finałowym cały zespół zagrał bardzo dobrze, na szczególne wyróżnienie zasługuje Paweł Kapusta który miał cztery asysty przy czterech strzelonych bramkach Igora Mazurka, najlepszego zawodnika turnieju.


Składy:


NAKI I


Lipnicki Kacper, Mazurek Igor, Kapusta Paweł, Lubak Damian, Kuraśkiewicz Karol, Klinicki Kacper, Dębowski Piotr, Giżyński Mateusz


NAKI II Grzybicki Rafał, Leszczewicz Jakub, Skalski Filip, Szczudliński Kacper, Niksa Czarek, Truszczyński Kamil, Lindemann Marcin

Tabela końcowa turnieju

1. NAKI I Olsztyn
2. Jantar Pruszcz Gd.

3. Concordia Elbląg

4. NAKI II Olsztyn
5. A.P.O. I Elbląg

6. Solos Ostróda

7. Gedania Gdańsk

8. Rozstaje Gdańsk

9. Orlik Frombork

10. A.P.O. II Elbląg

Piszą o nas:

www.wamasport.24.pl KLIKNIJ

www.sport.wm.pl KLIKNIJ
Zdjęcia z turnieju